Zdravé sedenie

Trávite denne za počítačom množstvo hodín, alebo máte iné sedavé zamestnanie a váš chrbát sa pomaly začína ozývať? Bolesti chrbta spôsobené dlhodobým nesprávnym sedením môžu byť niekedy veľmi nepríjemné. Najčastejšími príznakmi sú stuhnutá šija, bolesti hlavy, tŕpnutie rúk, bolesti pri dýchaní, bolesti celej chrbtice, ako aj pridružené zdravotné problémy vyplývajúce z problémov pohybového aparátu. Ak tieto príznaky zanedbáte na začiatku, môžu tieto zdravotné ťažkosti prejsť do chronických problémov. Môže sa vytvoriť takzvaný cervikokraniálny syndróm a cervikobrachiálny syndróm.

zdravé sedenie

Tieto dva syndrómy sú veľmi časté v dnešnej populácii a znepríjemňujú život nie len bolesťou ale aj inými pridruženými zdravotnými ťažkosťami ako je nespavosť, unavenosť, tŕpnutie rúk a bolesť rúk a ramien, ako aj zhoršenie dýchania alebo dokonca môže spôsobiť aj nápady paniky. Správnym sedením sa dá uľaviť nie len od bolesti chrbta a taktiež sa vyhnúť problémom s vašou chrbticou. Na internete existuje množstvo jednoduchých cvikov, ktoré je možné robiť počas dňa dokonca aj v kancelárii. Ideálna je aj jedna alebo dve kratšie prestávky, ktoré strávite niekoľko minutovou chôdzou.

dlhodobé sedenie

Môžete ísť napríklad pozdraviť kolegyňu vo vedľajšej kancelárii alebo si ísť urobiť kávu. Pri návale práce a iných povinností často zabudneme na cvičenie, alebo na pravidelné prestávky a pohyb, preto vám predstavujeme druhú pomôcku ako si udržať počas sedenia zdravý chrbát, alebo ako si uľaviť od bolesti a tou je klínový vankúš. Klínový vankúš jednoducho dáte na vašu stoličku alebo kreslo v kancelárii. Správne sedenie na klínovom vankúši nájdete na fotkách na našej internetovej stránke. S klínovým vankúšom Benergo predídete bolestiam chrbta alebo si uľavíte od bolesti. Investovať do svojho zdravia sa naozaj oplatí. Objednajte si klínový vankúš alebo hneď celú sadu za výhodnú akciovú cenu.